Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Le nozze di Figaro (Figarova svatba)

Opera Wolfganga Amadea Mozarta
Le nozze di Figaro (Figarova svatba)

Účinkují: František Zahradníček, Adam Plachetka, Jan Šťáva, Martin Bárta, Jiří Hájek, Roman Janál, Helena Kaupová, Jitka Svobodová, Pavla Vykopalová, Marie Fajtová, Simona Houda-Šaturová, Kateřina Kněžíková, Jana Šrejma Kačírková, Kateřina Jalovcová, Stanislava Jirků, Michaela Kapustová, Yvona Škvárová, Lenka Šmídová, Zdeněk Plech, Luděk Vele, Jaroslav Březina, Vladimír Doležal, Václav Lemberk, Jiří Hruška, Aleš Hendrych, Bohuslav Maršík, Lucie Fišer Silkenová, Nikola Houdková, Yukiko Šrejmová Kinjo, Barbora Perná, Richard Renner, Blanka Sládková, Věra Polednová, Blanka Březinová
Autor: Wolfgang Amadeus Mozart
Režie: Josef Průdek
Délka: 195 min.
Vstupné: 350 - 1100 Kč

Světoznámá operní verze Beaumarchaisovy „zakázané“ divadelní hry se zrodila ve Vídni roku 1786. Mozart si tento námět vybral sám a o libreto požádal italského básníka Lorenza Da Ponteho.

Figarova svatba je osudově spojena s Prahou. Přestože se světová premiéra opery konala ve Vídni, teprve v Praze zažila svůj první skutečný triumf, díky němuž divadelní impresário Bondini u Mozarta objednal operu určenou speciálně pro Prahu - tou byl později proslavený Don Giovanni.

Je málo oper, které mají tak bohatý a zamotaný děj jako právě Figarova svatba. Podtitul stejnojmenné Beaumarchaisovy předlohy „Bláznivý den“ trefně vystihuje jeho charakter.

V této opeře o žárlivosti a lásce je Mozartem mistrovsky zpracována celá galerie postav a postaviček v čele s panským sluhou a vtipálkem Figarem, který se se svým děvčetem, komornou Zuzankou dokáže postavit libovůli a nenapravitelnému sukničkářství hraběte Almavivy.

Opera je nastudována v italském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.

04.04Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
ÚterýPraha 1, Stavovské divadlohodin
11.04Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
ÚterýPraha 1, Stavovské divadlohodin
16.05Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
ÚterýPraha 1, Stavovské divadlohodin
29.05Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
PondělíPraha 1, Stavovské divadlohodin
26.06Le nozze di Figaro (Figarova svatba)vstupenky19:00
PondělíPraha 1, Stavovské divadlohodin

Změna programu vyhrazena!


Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)Le nozze di Figaro (Figarova svatba)


TOPlist